Bilder Damur 14K & 18K Guld 1900-tal
Mekaniskt urverk, Plexiglas.
Boett tillverkad av 14K Guld, länk tillverkad av 18K Guld.
Stämplade: 14K & 18K.
Klockan går vid enklare test.
Diametermått boett: 25 mm
Längd: 18,5 cm
Vikt: 34,6 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Ladies watch 14K & 18K Gold from the 20th century
Mechanical movement, Plexiglass.
Case made of 14K Gold, link made of 18K Gold.
Stamped: 14K & 18K.
The clock runs on simpler tests.
Case diameter: 25 mm
Length: 18.5 cm
Weight: 34.6 grams
Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.
Slutar om 14 timmar 58 minuter