Bilder Damur 14K & 18K Guld 1900-tal

Damur 14K & 18K Guld 1900-tal

1 år 20 dagar

2023-03-30 21:14

7200 SEK

Värdering: - SEK

Mekaniskt urverk, Plexiglas.
Boett tillverkad av 14K Guld, länk tillverkad av 18K Guld.
Stämplade: 14K & 18K.
Klockan går vid enklare test.

Diametermått boett: 25 mm
Längd: 18,5 cm
Vikt: 34,6 gram

Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Ladies watch 14K & 18K Gold from the 20th century
Mechanical movement, Plexiglass.
Case made of 14K Gold, link made of 18K Gold.
Stamped: 14K & 18K.
The clock runs on simpler tests.

Case diameter: 25 mm
Length: 18.5 cm
Weight: 34.6 grams

Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.

Stor Väggklocka

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 14 timmar 53 minuter

Fickur Nyckeldragare res 2 225kr

Värdering: 20

Bud: 125 SEK

Slutar om 14 timmar 58 minuter

Väggur

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 15 timmar 26 minuter

Armbandsur Objekt

Värdering: 20

Bud: 80 SEK

Slutar om 15 timmar 47 minuter