Bilder Tärnan Damur 18K Guld 1900-tal
Tärnan Damur 18K Guld 1900-tal
Boett tillverkad av 18K Guld.
Stämplad.
Klockan går vid enklare test.
Diametermått: 19 mm
Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Tärnar Ladies watch 18K Gold from the 20th century
Case made of 18K Gold.
Stamped.
The clock runs on simpler tests.
Diameter measurement: 19 mm
Condition report: Scratches & use wear, No other remarks.