Bilder Brosch Silver 1800-tal

Brosch Silver 1800-tal

1 år 18 dagar

2023-03-30 21:27

500 SEK

Värdering: - SEK

Viktoriansk brosch från år 1863 i form av ett ankare tillverkad i silver.
Stämplad: AL I5

Höjd ca: 6,4 cm
Vikt: 7,9 gram

Konditionsrapport: Otydliga stämplar, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övreiga anmärkningar

Brooch Silver 19th century
Victorian brooch from the year 1863 in the form of an anchor made of silver.
Stamped: AL I5

Height approx: 6.4 cm
Weight: 7,9 grams

Condition report: Indistinct stamps, Minor age-based wear, No other remarks