183 Taklampa Brokis Knot Disco

183a_8dc3eabd7135a96_med.jpeg
  • 183a_8dc3eabd7135a96_sm.jpeg
  • 183b_8dc3eabd791db98_sm.jpeg
  • 183c_8dc3eabd80a3e8a_sm.jpeg
  • 183d_8dc3eabd878a3a3_sm.jpeg
  • 183e_8dc3eabd8e31f10_sm.jpeg

Pendellampa från Brokis. Modellen heter Disco och är en del av den mycket populära lampserien Knot.

Lampan är i handblåst brunt glas med detaljer i mässing. Sladden i klädd i ett naturfärgat rep.

Smärre slitage, smärre repor.

  • Skick:Bra begagnat skick

Värdering8 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)125 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK

Brokis
Czech Republic

I kategori Business
Brokis
Brokis är ett tjeckiskt belysningsföretag som är känt för sin eleganta och moderna design. Företaget grundades 2006 och har sedan dess blivit en framstående aktör inom branschen. Deras belysningsprodukter kännetecknas ofta av en harmonisk kombination av traditionellt hantverk och innovativ teknik. Brokis är särskilt kända för sina vackra och unika glaspendlar och golvlampor som ofta blir centrala i modern inredningsdesign. Med fokus på både form och funktion skapar Brokis belysning som inte bara lyser upp rummet utan också tillför en känsla av stil och

Chiaramonte Marin
Italy

I kategori Business
Chiaramonte Marin är en italiensk designstudio specialiserad på möbeldesign och industriell design. Studion grundades av Alfredo Chiaramonte och Marco Marin och är baserad i Venedig, Italien. Deras arbete kännetecknas av en harmonisk fusion av traditionella hantverkstekniker och moderna produktionsmetoder. Chiaramonte Marin är kända för sin skicklighet i att skapa eleganta och funktionella möbler och belysningslösningar. Deras designfilosofi fokuserar ofta på att skapa tidlösa och hållbara produkter som förkroppsligar en balans mellan form och funktion. Studion har samarbetat med flera välrenommerade varumärken och deras verk har visats upp på internationella designmässor och utställningar runt om i världen. Chiaramonte Marin fortsätter att vara en betydande aktör inom den globala designvärlden med sin distinkta stil och innovativa tillvägagångssätt.

Rekomo Auctions

Box 24148

400 22 Göteborg

auctions@rekomo.se

Följ oss