193 Golvlampa Rejmyre Armaturfabrik RAF

193b_8dc3f7db623e708_med.jpeg
  • 193b_8dc3f7db623e708_sm.jpeg
  • 193a_8dc3f7db5714f65_sm.jpeg
  • 193c_8dc3f7db6d946ae_sm.jpeg
  • 193d_8dc3f7db7971db4_sm.jpeg
  • 193e_8dc3f7db846f4e1_sm.jpeg

Äldre golvlampa tillverkad av Rejmyre Armaturfabrik (RAF) under 1900-talets andra hälften.

Justerbar arm. Kromad metal. Ljus lampskärm som går något mot rosa.

Lampan är i gott skick men slitage och små repor förekommer.

  • Skick:OK begagnat skick
  • Storlek:Höjd 143 cm

Värdering2 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)125 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK

Rekomo Auctions

Box 24148

400 22 Göteborg

auctions@rekomo.se

Följ oss