493 Albert Eriksson Björnspjut 1900-tal

2071a_8dc3c3630210850_med.jpeg
  • 2071a_8dc3c3630210850_sm.jpeg
  • 2071b_8dc3c3630af8de8_sm.jpeg
  • 2071c_8dc3c363177b947_sm.jpeg
  • 2071d_8dc3c3631f64e02_sm.jpeg
  • 2071e_8dc3c36329b4e95_sm.jpeg

Björnspjut i trä, renhorn och stål

Brickmärkt: Albert Eriksson

Längd: 180 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Albert Eriksson Bear spear 20th century

Bear spear in wood, reindeer antler and steel

Tray marked: Albert Eriksson

Length: 180 cm

Condition: Age-based wear, marks and scratches, no other remarks

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211