494 Nils Partapuoli Hängsmycke sameslöjd

2078a_8dc476ca6f5d430_med.jpeg
  • 2078a_8dc476ca6f5d430_sm.jpeg
  • 2078b_8dc476ca8614e81_sm.jpeg

Nedre Soppero

Halssmycke tillverkad av björk, tenn, renhorn och tvinnat läder

Monogramsignerad: NP

Höjd: 2,7 cm

Bredd: 1,7 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Nils Partapuoli Sami handicraft pendant

Lower Soppero

Necklace made of birch, pewter, reindeer horn and twisted leather

Monogram signed: NP

Height: 2.7 cm

Width: 1.7 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211