568 Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
Ett set med gräddkanna och sockerskål i nyrokokostil. 830 Silver.
Stämplade: JLH
Längd: 12-15 cm
Höjd: 10-13 cm
Vikt: 614 g
Konditionsrapport: Bruksslitage, oxidering, rester från putsmedel, lock på sockerask något lös, inga övriga anmärkningar
Hultman AB Creamer and Sugar bowl Silver 1951 (2 pcs)
A set of one creamer and a sugar bowl with lid in new rococo style. 830 silver.
Stamped: LH
Length: 12-15 cm
Height: 10-13 cm
Weight: 614 g
Condition: Usage wear, oxidation, remains from plishing cream, lid somewhat loose, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt