407 Lisa Larson Skulpturer Stengods Figurer 1900-tal (2st)

2108a_8dc39d2c2b21ad1_med.jpeg
  • 2108a_8dc39d2c2b21ad1_sm.jpeg
  • 2108b_8dc39d2c3711fc9_sm.jpeg
  • 2108c_8dc39d2c3fbf820_sm.jpeg
  • 2108d_8dc39d2c47a8814_sm.jpeg
  • 2108e_8dc39d2c51bad28_sm.jpeg

Keramiker född: 1931

Skulpturer i form av två hundar tillverkade av stengods

Märkta: Lisa L Sweden Gustavsberg

Längd: 15-16 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Lisa Larson Sculptures Stoneware Figures 20th Century (2 pcs)

Potter born: 1931

Sculptures in the form of two dogs, made of stoneware

Marked: Lisa L Sweden Gustavsberg

Length: 15-16 cm

Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211