408 Lisa Larson Väggplatta "Drabant 4" 1900-tal

2118a_8dc3a0376c638fd_med.jpeg
  • 2118a_8dc3a0376c638fd_sm.jpeg
  • 2118b_8dc3a037741dd17_sm.jpeg
  • 2118c_8dc3a0377d96a2d_sm.jpeg

Lisa Larson född: 1931

Väggrelief tillverkad av glaserat stengods.

Ur serien "Drabant" 1970–1973.

Märkt: Gustavsberg Sweden, Lisa L, Drabant-4.

Höjd: 29 cm

Bredd: 12 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar

Lisa Larson Wall relief "Drabant 4" Stoneware from the 20th century

Lisa Larson born: 1931

Relief made of glazed stoneware.

From the series "Drabant" 1970–1973.

Tagged: Gustavsberg Sweden, Lisa L, Drabant-4.

Height: 29 cm

Width: 12 cm

Condition: Minor age-based wear, no other remarks.

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211