552 Armbandsur Omega Automatic Geneve 1900-tal

2123a_8dc3dc60f43ee87_med.jpeg
  • 2123a_8dc3dc60f43ee87_sm.jpeg
  • 2123b_8dc3dc60fb9a307_sm.jpeg
  • 2123c_8dc3dc610150e99_sm.jpeg

Automatiskt urverk, Boett av rostfritt stål, Plexiglas.

Märkt: Omega Geneve.

Klockan tickar & fungerar vid enklare test.

Brunt band tillverkad av läder.

Diametermått: 35 mm

Längd band: 23 cm

Konditionsrapport: Större repor, Åldersbaserat slitage, Ej examinerat urverk, inga övriga anmärkningar.

Wristwatch Omega Automatic Geneve from the 20th century

Automatic clockwork, Stainless steel case, Plexiglas.

Tagged: Omega Geneva.

The clock works on easier test.

Brown strap made of leather.

Diameter: 35 mm

Length band: 23 cm

Condition report: Larger scratches, Age-based wear, Not examinated clockwork, No other remarks.

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211