577 Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal

2124a_8dc44e17e53a138_med.jpeg
  • 2124a_8dc44e17e53a138_sm.jpeg
  • 2124b_8dc44e17f9a7c25_sm.jpeg

Ring med matchande par örhängen i silver med förgyllda detaljer.

Stämplade: Rauff

Inre diameter ring: 15,5 mm

Diameter örhängen: 12 mm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Ete Rauff Ring and Earrings Silver 20th Century

Ring and matching pair of earrings in silver with gilded details.

Stamped: Rauff

Inner diameter ring: 15.5 mm

Diameter earrings: 12 mm

Condition: Minor usage wear, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211