576 Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)

2127a_8dc3c42cdb5185e_med.jpeg
  • 2127a_8dc3c42cdb5185e_sm.jpeg
  • 2127b_8dc3c42ce41dd7b_sm.jpeg
  • 2127c_8dc3c42cee98604_sm.jpeg
  • 2127d_8dc3c42cf760f4b_sm.jpeg

Samling olika teskedar tillverkade av silver med renhetsgrad 830/1000.

Stämplade.

Längd: 11-16 cm

Total vikt: 380 gram

Konditionsrapport: Flertalet delar med personligt monogram, Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Collection Coffee spoons / Tea spoons Silver from the 20th century (35 pcs.)

Collection of different teaspoons made of silver with a purity of 830/1000.

Stamped.

Length: 11-16 cm

Total weight: 380 grams

Condition report: Several parts with personal monogram, Scratches & wear, No other remarks.

    Värdering2 000 - 2 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211