21 Milan Plešec Glasmålningar (2 st)

2136a_8dc3f83772ea5fe_med.jpeg
  • 2136a_8dc3f83772ea5fe_sm.jpeg
  • 2136a_8dc3f81919f23c2_sm.jpeg
  • 2136c_8dc3f842ffae60e_sm.jpeg
  • 2136b_8dc3f8192959a97_sm.jpeg
  • 2136e_8dc3f84315c6bb7_sm.jpeg
  • 2136c_8dc3f8193698928_sm.jpeg
  • 2136g_8dc3f84325dd5f4_sm.jpeg

Milan Plesec / Milan Plessic

"Zigenare" & "Två tjuvar"

Signerade: Milan Plešec

Daterade: 1974

Mått på glas: 48 x 38 cm

Mått inkl ram: 53 x 43 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage på ram, färgbortfall, inga övriga anmärkningar

Milan Plešec Stained Glass (2 pcs)

Milan Plesec / Milan Plessic

"Gypsies" & "Two Thieves"

Signed: Milan Plešec

Dated: 1974

Dimensions of glass: 48 x 38 cm

Dimensions including frame: 53 x 43 cm

Condition report: Age-based wear on frame, loss of color, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211