414 Muminmuggar & Kanna 1900-2000-tal (7 delar)

2148a_8dc3f5668801be2_med.jpeg
  • 2148a_8dc3f5668801be2_sm.jpeg
  • 2148b_8dc3f56692c62f4_sm.jpeg
  • 2148c_8dc3f5669ccf6c6_sm.jpeg
  • 2148d_8dc3f566a5e542f_sm.jpeg
  • 2148e_8dc3f566af2c9ca_sm.jpeg
  • 2148f_8dc3f566b8bb2db_sm.jpeg
  • 2148g_8dc3f566c1e73dd_sm.jpeg
  • 2148h_8dc3f566ca344cf_sm.jpeg

Samling Muminmuggar skapade i porslin av Arabia, Finland

Samlingen består av:

  • Muminpappa
  • Sov gott
  • Mumintrollet
  • ABC
  • Åka kana
  • Misan gul
  • Kanna "Badhuset"

Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar

Moomin Mugs & Tankard 1900-2000 (7 parts)

Collection Moomin mugs created in porcelain by Arabia, Finland

The collection consists of:

  • Moomin daddy
  • Sleep tight
  • The Moomintroll
  • ABC
  • Go canoeing
  • Misan yellow
  • Tankard "Bathhouse"

Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211