413 Stig Lindberg "Comedia" Karott 1900-tal

2155a_8dc3dbe0bb06271_med.jpeg
  • 2155a_8dc3dbe0bb06271_sm.jpeg
  • 2155b_8dc3dbe0d0caa03_sm.jpeg
  • 2155c_8dc3dbe0e5ae265_sm.jpeg
  • 2155d_8dc3dbe0fab58f3_sm.jpeg

Stig Lindberg 1916-1982

Karott med lock i modell "Comedia" formgiven av Stig Lindberg för Gustavsberg

Märk: Gustavsberg Sweden Comedia

Höjd: 18 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar

Stig Lindberg "Comedia" Dish 20th century

Stig Lindberg 1916-1982

Serving dish in model "Comedia" designed by Stig Lindberg for Gustavsberg

Tagged: Gustavsberg Sweden Comedia

Height: 18 cm

Condition report: Minor age-based wear and scratches, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211