313 Hans-Agne Jakobsson Ytterbelysning modell "V138" Markaryd 1960-tal (2 st)

2164a_8dc4762b96da62e_med.jpeg
  • 2164a_8dc4762b96da62e_sm.jpeg
  • 2164b_8dc4762bac5580c_sm.jpeg
  • 2164c_8dc4762bc31460c_sm.jpeg

Vägglampor med stomme i koppar

Cylinderformad glaskupa i opalglas med inblåsta bubblor

Etikettmärkta: Hans-Agne Jakobsson, AB Markaryd

Höjd: 40 cm

Diameter: 26 cm

Djup: 40 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, nagg runt kupans mynning, inga övriga anmärkningar

Hans-Agne Jakobsson Exterior lighting model "V138" Markaryd 1960s (2 pcs)

Wall lamps with a copper frame

Cylindrical glass dome in opal glass with blown bubbles

Labeled: Hans-Agne Jakobsson, AB Markaryd

Height: 40 cm

Diameter: 26 cm

Depth: 40 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches, chip around the mouth of the cup, no other remarks

    Värdering3 000 - 4 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211