314 Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)

2165a_8dc47615bff8c36_med.jpeg
  • 2165a_8dc47615bff8c36_sm.jpeg
  • 2165b_8dc47615d780717_sm.jpeg
  • 2165c_8dc47615eca81fc_sm.jpeg

Taklampor med konformad skärm i grönt glas och vitt underfång (skomakarskärm)

Sandblästrad glasskiva i botten och fästen i metall

Etikettmärkta: Zero 5080

Höjd: 24 cm

Diameter: 18 cm

Konditionsrapport: Saknar upphängning, mindre åldersbaserat slitage, repor och märken, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamps Zero model "5080" 1980s (3 pcs.)

Ceiling lamps with a cone-shaped shade in green glass and a white base (

cobbler screen)

Sandblasted glass panel at the bottom and metal brackets

Labeled: Zero 5080

Height: 24 cm

Diameter: 18 cm

Condition report: Missing suspension, minor age-based wear, scratches and marks, no other remarks

    Värdering2 000 - 3 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211