317 Hans-Agne Jakobsson Vägglampor Markaryd 1960-tal (2 st)

2168a_8dc4762714e423c_med.jpeg
  • 2168a_8dc4762714e423c_sm.jpeg
  • 2168b_8dc4762732c77ef_sm.jpeg
  • 2168c_8dc4762757c3f45_sm.jpeg

TVå stycken vägglampor / lampetter i mässing

Modell V330/1

Etikettmärkta: Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden

Höjd: 32 cm

Bredd: 18,5 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, saknar lampglas, ej funktionstestade, inga övriga anmärkningar

Hans-Agne Jakobsson Wall lamps Markaryd 1960s (2 pcs)

Two wall lamps / sconces in brass

Model V330/1

Labeled: Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden

Height: 32 cm

Width: 18.5 cm

Condition report: Minor age-based wear, missing lamp glass, not functionally tested, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211