319 Lampskärmar Glas 1900-tal (2st)

2173a_8dc47608e5bfabc_med.jpeg
  • 2173a_8dc47608e5bfabc_sm.jpeg
  • 2173b_8dc47608fb22362_sm.jpeg
  • 2173c_8dc476090fe8679_sm.jpeg

Konformade lampskärmar i sandblästrat glas

Höjd: 24 cm

Diameter nedtill: 21 cm

Diameter upptill: 8,5 cm

Konditionsrapport: Minde åldersbaserat slitage, mindre nagg vid övre mynning, inga övriga anmärkningar

Lampshades Glass 20th century (2pcs)

Cone shaped lampshades in sandblasted glass

Height: 24 cm

Diameter at the bottom: 21 cm

Diameter at the top: 8.5 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor chip at upper mouth, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211