320 Golvlampa "Klubban" ÖIA 1900-talets andra hälft

2174a_8dc4768a0f8e822_med.jpeg
  • 2174a_8dc4768a0f8e822_sm.jpeg
  • 2174b_8dc4768a1b701ab_sm.jpeg
  • 2174c_8dc4768a3780d1c_sm.jpeg

Höj och sänkbar golvlampa med en ljuskälla

Stomme och fot i mässing med gjuten botten

Justerbar skärm med vitlackad insida

Etikettmärkt: Örsjö Industri AB

Höjd: 130-85 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, ej funktionstestad, utbytt skruv till låsning, inga övriga anmärkningar

Floor lamp "Klubban" ÖIA second half of the 20th century

Raised and lowered floor lamp with a light source

Frame and foot in brass with cast bottom

Adjustable screen with white lacquered interior

Labeled: Örsjö Industri AB

Height: 130-85 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks and scratches, not functionally tested, replaced screw for locking, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211