417 Lisa Larson Väggrelief Gustavsberg 1900-tal

2188a_8dc41beda6a3a1b_med.jpeg
  • 2188a_8dc41beda6a3a1b_sm.jpeg
  • 2188b_8dc41bedb5bd5aa_sm.jpeg
  • 2188c_8dc41bedc30de5c_sm.jpeg
  • 2188d_8dc41bedc6f053b_sm.jpeg
  • 2188e_8dc41bedcf1f071_sm.jpeg

Lisa Larson 1931-2024

Väggplatta med fågelmotiv tillverkad i glaserat stengods

Märkt: Lisa L, Gustavsberg

Mått: 22 x 22 cm

Konditionsrapport: Mindre nagg på baksidan (3 mm), inga övriga anmärkningar

Lisa Larson Wall relief Gustavsberg 20th century

Lisa Larson 1931-2024

Wall plate with bird motif made of glazed stoneware

Marked: Lisa L, Gustavsberg

Dimensions: 22 x 22 cm

Condition report: Small chip on the back (3 mm), no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211