261 Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal

2190a_8dc44f0d47156b8_med.jpeg
  • 2190a_8dc44f0d47156b8_sm.jpeg
  • 2190b_8dc44f4b48f4ae3_sm.jpeg
  • 2190c_8dc44f4b7e77a5c_sm.jpeg

Handknuten Persisk matta Ghom / Qum

Medaljongmönster med motiv av växtlighet i polykroma färger

Helsilkesmatta

Mått: 109X74 cm

Konditionsrapport: Bruksslitage och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Hand Knotted Persian Rug Ghom / Qum

Medallion pattern with motifs of vegetation in polychrome colors

Full silk carpet

Dimensions: 109X74 cm

Condition report: Use and age-based wear, no other remarks

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211