374 Bord Mässing & glas 1980-tal USA

2194a_8dc47577ccc0699_med.jpeg
  • 2194a_8dc47577ccc0699_sm.jpeg
  • 2194b_8dc47577e80865f_sm.jpeg
  • 2194c_8dc4757803122d9_sm.jpeg

Soffbord med stomme i mörlaserat trä och mässing

Oktagonal bordsskiva i fasettslipat glas

Otydlig brännmärkning

Tillverkat av: Flanders Industries INC, Arkansas

Höjd: 53 cm

Top mått: 66 x 66 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar

Table Brass & glass 1980s USA

Coffee table with frame in weathered wood and brass

Octagonal table top in faceted glass

Manufactured by: Flanders Industries INC, Arkansas

Height: 53 cm

Top dimensions: 66 x 66 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, minor marks and scratches, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211