321 Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)

2205a_8dc44f7cf19ef0d_med.jpeg
  • 2205a_8dc44f7cf19ef0d_sm.jpeg
  • 2205b_8dc44f7d062cae9_sm.jpeg
  • 2205c_8dc44f7d1c0a521_sm.jpeg
  • 2205d_8dc44f7d326d1ba_sm.jpeg

Hans-Agne Jakobsson: 1919-2009

Åtta stycken ljusstakar för altarljus tillverkade i mässing

Märkta: Hans Agne Jakobsson L 92, L97 & L98

Höjd: 5-2 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Hans-Agne Jakobsson Candlesticks Brass 20th century (8 pcs)

Eight candlesticks made of brass

Marked: Hans Agne Jakobsson L 92, L97 & L98

Height: 5-2 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks and scratches, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211