323 Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)

2213a_8dc4502825e30cc_med.jpeg
  • 2213a_8dc4502825e30cc_sm.jpeg
  • 2213b_8dc4502849a77ae_sm.jpeg
  • 2213c_8dc4502878e6ddd_sm.jpeg

Hängande lampor / amplar med stomme och upphängning i metall

Kupor av blyinfattat krossglas i bärnsten

Fungerar vid test

Höjd med upphängning: 42-37 cm

Diameter kupor: 21-17 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, repor och märken, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamps Jugend 20th century (2 pcs)

Hanging lamps / sconces with metal frame and suspension

Cups of leaded crushed glass in amber

Worked at the time of testing

Height with suspension: 42-37 cm

Diameter cups: 21-17 cm

Condition report: Age-based wear, scratches and marks, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211