324 Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)

2215a_8dc4747eb185fe4_med.jpeg
  • 2215a_8dc4747eb185fe4_sm.jpeg
  • 2215b_8dc4747ebd265bf_sm.jpeg
  • 2215c_8dc4747ec823269_sm.jpeg

Två stycken skeppslyktor/vägglampor i mässing och glas.

Diameter: 23-32 cm

Konditionsrapport: Ej funktionstestade, åldersbaserat slitage och märken, inga övriga anmärkningar

Ship Lamps Glass and Brass 20th Century (2 pcs)

Two lamps in brass and glass.

Diameter: 23-32 cm

Condition: Not function tested, age-based wear and marks, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211