194 Carlo Maratta 1625 -1713 Olja på Duk (Efter)

2221a_8dc46ab799b0823_med.jpeg
  • 2221a_8dc46ab799b0823_sm.jpeg
  • 2221b_8dc46ab7be525ad_sm.jpeg
  • 2221c_8dc46ab7d0c4698_sm.jpeg
  • 2221d_8dc46ab7e1a5d74_sm.jpeg

Madonna med barnet.

Signerad av kopisten

Mått på duk: 97 x 74 cm

Mått med ram: 108 x 85 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Carlo Maratta (1625 -1713) Oil on Canvas (After)

Madonna and child

Signed by copist

Dimensions of canvas: 97 x 74 cm

Dimensions with frame: 108 x 85 cm

Condition: Age-based wear, no other remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211