379 Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal

2223a_8dc471f7c5bad79_med.jpeg
  • 2223a_8dc471f7c5bad79_sm.jpeg
  • 2223b_8dc471f7e85bd6c_sm.jpeg
  • 2223c_8dc471f810147e6_sm.jpeg
  • 2223d_8dc471f833caa9a_sm.jpeg

Förgylld spegel och konsolbord med marmorskiva, kålmårdsmarmor.

Höjd spegel: 139 cm

Bredd spegel: 49 cm

Höjd konsolbord: 72 cm

Bredd konsolbord: 58 cm

Konditionsrapport: Mindre färgsläpp, repor, märken & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.

Mirror and table marble 20th Century

Gilt mirror and console table with a marble top.

Height mirror: 139 cm

Width mirror: 49 cm

Height of console table: 72 cm

Width console table: 58 cm

Condition report: Smaller color loss, scratches, marks & age-based wear, no other remarks.

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211