470 Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)

2231a_8dc47617040a985_med.jpeg
  • 2231a_8dc47617040a985_sm.jpeg
  • 2231b_8dc47617194c6a2_sm.jpeg

Två stycken handgjorda porslinsfigurer

"Valpens födelsedag" - Flicka med hund och födelsedagstårta

Märkt: Nao By Lladro 1987

Höjd: 19 cm

"Bortskämmningen" - Mor & dotter

Märkt: Nao By Lladro 1980

Höjd: 24 cm

Lladro Nao Figurines Porcelain Spain 1980s (2 pcs)

Two pieces of handmade porcelain figurines

"Puppy's Birthday" - Girl with dog and birthday cake

Marked: Nao By Lladro 1987

Height: 19 cm

"The pampering" - Mother & daughter

Marked: Nao By Lladro 1980

Height: 24 cm

Condition report: No remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211