398 Porslinsfiguriner Bing & Grøndahl 1900-tal (2 st)

2238a_8dc4761aeb34c21_med.jpeg
  • 2238a_8dc4761aeb34c21_sm.jpeg
  • 2238b_8dc4761b000c01b_sm.jpeg
  • 2238c_8dc4761b13a979a_sm.jpeg

Två stycken porslinsfiguriner

"Spilld mjölk" - gråtande flicka

Märkt: B&G 2246 LT

Höjd: 18 cm

"Ung gentlaman" - Pojke och flicka

Märkt: B&G 2312 PE

Höjd: 17,5 cm

Porcelain figurines Bing & Grøndahl 20th century (2 pcs)

Two porcelain figurines

"Spilled milk" - crying girl

Marked: B&G 2246 LT

Height: 18 cm

"Young Gentleman" - Boy and Girl

Marked: B&G 2312 PE

Height: 17.5 cm

Condition report: No comments

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211