421 Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal

2240a_8dc44f7ff44197d_med.jpeg
  • 2240a_8dc44f7ff44197d_sm.jpeg
  • 2240b_8dc44f800c60d12_sm.jpeg
  • 2240c_8dc44f8023809a8_sm.jpeg
  • 2240d_8dc44f803aa9ebe_sm.jpeg

Bertil Lundgren: 1934-2020

Handdekorerad skål tillverkad av glaserat stengods

Signerad: BL

Numrerad: 53/300

Märkt: Rörstrand

Höjd: 5,5 cm

Diameter: 14 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Bertil Lundgren Bowl Ceramic Rörstarnd 1970s

Bertil Lundgren: 1934-2020

Hand decorated bowl made of glazed stoneware

Signed: BL

Numbered: 53/300

Marked: Rörstrand

Height: 5.5 cm

Diameter: 14 cm

Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211