231 Kopparkannor 1800/1900-tal (3 st)

2265a_8dc44f8ad2501de_med.jpeg
  • 2265a_8dc44f8ad2501de_sm.jpeg
  • 2265b_8dc44f8ae6e609b_sm.jpeg
  • 2265c_8dc44f8afbbd81b_sm.jpeg
  • 2265d_8dc44f8b1b75904_sm.jpeg
  • 2265e_8dc44f8b38a2b95_sm.jpeg
  • 2265f_8dc44f8b510cb78_sm.jpeg

Kannor / kaffekannor i koppar med lock och handtag

Olika tillverkarstämplar

Höjd: 30-20 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärknigar

Copper pots 19th/20th century (3 pcs)

Pots / coffee pots in copper with lids and handles

Various maker's stamps

Height: 30-20 cm

Condition report: Use- and age-based wear, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211