262 Matta silke 81x56 1900-tal

2274a_8dc44effbc0af92_med.jpeg
  • 2274a_8dc44effbc0af92_sm.jpeg
  • 2274b_8dc44f47680044d_sm.jpeg
  • 2274c_8dc44f4796e68d5_sm.jpeg

Handknuten orientalisk matta i silke med symmetrisk dekor i rött, svart, och beige.

Mått: 81 x 56 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Oriental carpet 81x56 20th century

Hand-knotted oriental rug in silk with symmetrical decor in red, black, and beige.

Dimensions: 81 x 56 cm

Condition report: Minor wear and tear, no other remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211