582 Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)

2280a_8dc46deb2eb214f_med.jpeg
  • 2280a_8dc46deb2eb214f_sm.jpeg
  • 2280b_8dc46deb4248987_sm.jpeg
  • 2280c_8dc46deb554ab80_sm.jpeg

Tre bägare tillverkade i Ryssland (Sovjet) av silver med Niello-dekor.

Stämplade.

Höjd: 6-11 cm

Total vikt: 124 gram

Konditionsrapport: En bägare med personlig inskription, Repor, bucklor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Goblet Silver Russia from the 20th century (3pcs)

Three goblets made in Russia (Soviet Union) from silver with Niello decoration.

Stamped.

Height: 6-11 cm

Total weight: 124 grams

Condition report: A goblet with personal inscription, Scratches, dents & age-based wear, No other remarks.

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211