583 Klackring 18K Guld 1900-tal
Ring tillverkad av 18K Rött guld besatt med en hematit.
Stämplad: Ekström & Blohm Aktiebolag, Falköping.
Inre diametermått: 21 mm
Vikt: 10,2 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Ring made of 18K Red gold studded with a hematite from the 20th century
Stamped: Ekström & Blohm Aktiebolag, Falköping.
Inner diameter measurement: 21 mm
Weight: 10.2 grams
Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.
Värdering | 3 500 - 4 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt