592 Klackring 18K Guld 1971

2301a_8dc44dee9aa06ed_med.jpeg
  • 2301a_8dc44dee9aa06ed_sm.jpeg
  • 2301b_8dc44deeb0ca729_sm.jpeg
  • 2301c_8dc44deec8f0b37_sm.jpeg

Ring tillverkad av 18K Rött guld besatt med en brun sten.

Stämplad: Örneus Guldsmeds Ab O, Älvsjö 1971

Inre diametermått: 20 mm

Vikt: 7,1 gram

Konditionsrapport: Något deformerad, Personlig inskription, Repor, Inga övriga anmärkningar.

Ring 18K Gold 1971

Ring made of 18K Red gold set with a brown stone.

Stamped: Örneus Guldsmeds Ab O, Älvsjö 1971

Inner diameter measurement: 20 mm

Weight: 7.1 grams

Condition report: Slightly deformed, Personal inscription, Scratches, No other remarks.

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211