595 Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)

2307a_8dc47691e1a2e4c_med.jpeg
  • 2307a_8dc47691e1a2e4c_sm.jpeg
  • 2307b_8dc47691f7eb2d7_sm.jpeg
  • 2307c_8dc476920b9d002_sm.jpeg

Smyckessamling av förgyllt silver dekorerad med granater.

Samlingen består av:

1 par. Örhängen 10 mm

1 st. Halsband. Längd 41 cm

1 st. Armband. Längd 18 cm

1 st. Ring. Inre diameter 19 mm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar

Collection Jewellery Gilded Silver from the 20th century (5 parts)

Collection of gilded silver jewellery decorated with granades.

Collection consists of:

1 pair. Earrings 10 mm

1 pcs. Necklace, length 41 cm

1 pcs. Bracelet. Length 18 cm

1 pcs. Ring. Inner diameter 19 mm

Condition report: Minor usage wear and scratches, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211