515 Bo Renman Halvhornskniv 1900-tal

2313a_8dc46de98cb1b94_med.jpeg
  • 2313a_8dc46de98cb1b94_sm.jpeg
  • 2313b_8dc46de9a375a34_sm.jpeg
  • 2313c_8dc46de9b85fc9a_sm.jpeg
  • 2313d_8dc46de9ce24d45_sm.jpeg
  • 2313e_8dc46de9e41e27e_sm.jpeg
  • 2313f_8dc46dea16e598a_sm.jpeg

Vilhelmina

Tillverkad av läder, björk och graverat renhorn i stiliserad dekor.

Monogramsignerad.

Längd inklusive slida: 25 cm

Längd kniv: 20 cm

Konditionsrapport: Ägarmonogram, inga övriga anmärkningar

Bo Renman Half horn knife from the 20th century.

Vilhelmina

Made of leather, birch and engraved bone / horn in stylized decor.

Monogram signed.

Length including sheath: 25 cm

Length knife: 20 cm

Condition report: Owner's monogram, no other remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211