206 Minox Riga Spionkamera / Miniatyrkamera 1938

2316a_8dc42de427de25c_med.jpeg
  • 2316a_8dc42de427de25c_sm.jpeg
  • 2316b_8dc42de42b6f6b2_sm.jpeg
  • 2316c_8dc42de42e0370c_sm.jpeg
  • 2316d_8dc42de430f5fab_sm.jpeg
  • 2316e_8dc42de433d6f18_sm.jpeg
  • 2316f_8dc42de4362f85a_sm.jpeg
  • 2316g_8dc42de438f6e8d_sm.jpeg

VEF Minox Riga, Pat-app, Made in Latvia.

Tillverkad av: Valsts Electrotechniska Fabrika, Riga, Design av Walter Zapp.

Serienummer: 01778

Levereras med fodral.

Längd hopfälld: 7,7 cm

Konditionsrapport: Ej funktionstestad, Repor & bruksslitage, Mindre bucklor, Slitage på fodral, Inga övriga anmärkningar.

Minox Riga Spy Camera / Miniature Camera 1938

VEF Minox Riga, Pat app, Made in Latvia.

Manufactured by: Valsts Electrotechniska Fabrika, Riga, Design by Walter Zapp.

Serial number: 01778

Supplied with case.

Length folded: 7.7 cm

Condition report: Not functionally tested, Scratches & wear from use, Minor dents, Wear on case, No other remarks.

    Värdering5 000 - 6 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211