596 Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)

2318a_8dc44df1333026b_med.jpeg
  • 2318a_8dc44df1333026b_sm.jpeg
  • 2318b_8dc44df14930d46_sm.jpeg
  • 2318c_8dc44df15d9d7bb_sm.jpeg

Fyra ringar tillverkad av 18K Rött & vitt guld.

Samtliga stämplade.

Inre diametermått:17,5-20 mm

Total vikt: 15,6 gram

Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Personliga inskriptioner, Inga övriga anmärkningar.

Rings 18K Gold from the 20th century (4pcs)

Four rings made of 18K Red & white gold.

All stamped.

Inner diameter measurement: 17.5-20 mm

Total weight: 15.6 grams

Condition report: Scratches & wear, Personal inscriptions, No other remarks.

    Värdering6 000 - 8 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211