597 Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983

2320a_8dc44dcaf0aa9cb_med.jpeg
  • 2320a_8dc44dcaf0aa9cb_sm.jpeg
  • 2320b_8dc44dcb06c9910_sm.jpeg
  • 2320c_8dc44dcb1bfee24_sm.jpeg

Ring tillverkad av 18K Vitt guld besatt med en briljantslipad diamant om 0,17 ct.

Stämplad: Guldfynd AB 1983

Inre diametermått: 15,5 mm

Vikt:1,94 gram

Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Single stone ring 18K Gold with brilliant cut diamond 1983

Ring made of 18K White gold set with a brilliant-cut diamond of 0.17 ct.

Stamped: Guldfynd AB 1983

Inner diameter measurement: 15.5 mm

Weight: 1.94 grams

Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211