35 Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk

2328a_8dc477dafd759f1_med.jpeg
  • 2328a_8dc477dafd759f1_sm.jpeg
  • 2328b_8dc477db090a9f0_sm.jpeg
  • 2328c_8dc44e84baa0bc9_sm.jpeg

Porträtt föreställande konstnären Eva Rundlöf 1910-1989.

Signerad: Frisén

Olja på duk uppfodrad på duk:

Mått på duk: 33,5 x 22 cm

Mått inklusive ram: 34,5 x 23,5 cm

Konditionsrapport: Mindre krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Vera Frisen 1910-1990 Oil on canvas

Portrait depicting the artist Eva Rundlöf 1910-1989.

Signed: Frisén

Oil on canvas mounted on canvas:

Dimensions of canvas: 33.5 x 22 cm

Dimensions including frame: 34.5 x 23.5 cm

Condition report: Minor cracks & age-based wear, No other remarks.

    Värdering15 000 - 20 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211