44 Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper

2330a_8dc44df978607a3_med.jpeg
  • 2330a_8dc44df978607a3_sm.jpeg
  • 2330b_8dc44df9818ce67_sm.jpeg
  • 2330c_8dc44df98ed8e5e_sm.jpeg

Porträtt av ett barn.

Torrnålsgravyr & akvarell på papper.

Signerad med blyerts: Berta Hansson

Otydligt daterad eller numrerad.

Mått bildyta: 26,5 x 21 cm

Mått inklusive ram: 38 x 32 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.

Berta Hansson 1910-1994 Mixed media on paper

Portrait of a child.

Drypoint engraving & watercolor on paper.

Signed with pencil: Berta Hansson

Unclearly dated or numbered.

Image area dimensions: 26.5 x 21 cm

Dimensions including frame: 38 x 32 cm

Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211