14 Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk

2348a_8dc47773f6c23c8_med.jpeg
  • 2348a_8dc47773f6c23c8_sm.jpeg
  • 2348b_8dc47774104b5b4_sm.jpeg
  • 2348c_8dc477742a37ad7_sm.jpeg
  • 2348d_8dc44d886e7fd3a_sm.jpeg

"Vårflöde"

Signerad: S. Fager

Mått på duk: 209 x 159 cm

Mått med ram: 216 x 166 cm

Konditionsrapport: Ytlig repa i duken, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Sixten Fager 1920-2010 Oil on canvas

"Spring Flow"

Signed: S. Fager

Dimensions of canvas: 209 x 159 cm

Dimensions with frame: 216 x 166 cm

Condition report: Superficial scratch in the canvas, minor age-based wear, no other remarks

    Värdering15 000 - 20 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211