360 Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900

2377a_8dc4753f9011c07_med.jpeg
  • 2377a_8dc4753f9011c07_sm.jpeg
  • 2377b_8dc4754d8436f89_sm.jpeg
  • 2377c_8dc4754da29eed2_sm.jpeg
  • 2377d_8dc4754dbb103e2_sm.jpeg
  • 2377e_8dc4754dde62610_sm.jpeg

Trädgårdsbord / blombord tillverkat i gjujärn med elva blomhållare

Bord nedtill och tredelad bladhölstrad fot

Märkt i godset: J & CG BOLINDER STOCKHOLM

Höjd: 151 cm

Diameter bord: 71 cm

Diameter blommhållare: 15,5 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor, stötskador, spricka i en blomhållare, rost, inga övriga anmärkningar

Garden table J & CG Bolinder Stockholm circa 1900

Garden table / flower table made of cast iron with eleven flower holders

Table at the bottom and three-part leaf sheathed foot

Marked on the goods: J & CG BOLINDER STOCKHOLM

Height: 151 cm

Table diameter: 71 cm

Diameter flower holder: 15.5 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches, impact damage, crack in a flower holder, rust, no other remarks

    Värdering10 000 - 12 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211