40 Roland Pantze Blandteknik på Papper

2382a_8dc49edd49be015_med.jpeg
  • 2382a_8dc49edd49be015_sm.jpeg
  • 2382b_8dc44ec439de3e5_sm.jpeg
  • 2382c_8dc44ec44a61f7d_sm.jpeg

Roland Pantze 1947

Porträtt av Lars Rensund (1901-1993 - Svensk-samisk författare och debattör)

Signerad: Roland Pantze

Daterad: 1983

Mått på bildyta: 47 x 35 cm

Ramens yttermått: 55 x 43 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar

Roland Pantze Mixed media on Paper

Roland Pantze 1947

Portrait of Lars Rensund (1901-1993 - Swedish-Sámi writer and debater)

Signed: Roland Pantze

Dated: 1983

Dimensions of image area: 47 x 35 cm

Dimensions of frame: 55 x 43 cm

Condition: Minor wear on frame, no other remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211