427 Lisa Larson 1931-2024 "Afrikansk kvinna med barn" Skulptur 1900-tal

2403a_8dc46b6c3043df4_med.jpeg
  • 2403a_8dc46b6c3043df4_sm.jpeg
  • 2403b_8dc46b6c42d98f5_sm.jpeg
  • 2403c_8dc46b6c577f221_sm.jpeg
  • 2403d_8dc46b6c6c45313_sm.jpeg
  • 2403e_8dc46b6c83ef61c_sm.jpeg

Skulptur tillverkad av glaserat stengods föreställande en kvinna med barn.

Signerad: Lisa L

Märkt: K-Studion, Gustavsberg Sweden

Höjd: 45,5 cm

Lisa Larson 1931-2024 "African woman with child" Sculpture from the 20th century

Sculpture made of glazed stoneware representing a woman with child.

Signed: Lisa L

Marked: K-Studio, Gustavsberg Sweden

Height: 45.5 cm

Condition report: No remarks

    Värdering3 000 - 3 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211