430 Hans Hedberg 1917-2007 Vas Stengods 1900-tal

2408a_8dc44f3b570e59a_med.jpeg
  • 2408a_8dc44f3b570e59a_sm.jpeg
  • 2408b_8dc44f3b6d3edb1_sm.jpeg
  • 2408c_8dc44f3b8060906_sm.jpeg
  • 2408d_8dc44f3b984c563_sm.jpeg

Starkeldsfajans med spräcklig glasyr i orange & gröna toner.

Monogramsignerad: HHg

Biot Frankrike.

Höjd: 8,5 cm

Hans Hedberg 1917-2007 Vase Stoneware from the 20th century

High-fire faience with speckled glaze in orange and green tones

Monogram signed: HHg

Biot France.

Height: 8.5 cm

Condition report: No remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211