361 Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft

2413a_8dc471c610a5e3b_med.jpeg
  • 2413a_8dc471c610a5e3b_sm.jpeg
  • 2413b_8dc471c636ce79e_sm.jpeg
  • 2413c_8dc471c795c0039_sm.jpeg

Stomme i mahogny med svängda ben på trissor

Nätmönster, profilerade kanter, sidohyllor och fasettslipad spegel

Glasad skåpdörr och bakomliggande hyllinredning

Nyckel medföljer

Höjd: 141 cm

Bredd: ca 70 cm

Djup: 38 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor inga övriga anmärkningar

Display cabinet Victorian England first half of the 20th century

Mahogany frame with curved legs on pulleys

Mesh pattern, profiled edges, side shelves and faceted mirror

Glazed cabinet door and underlying shelf interior

Key included

Height: 141 cm

Width: approx. 70 cm

Depth: 38 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211